Historia naszego klubu

Dodano: 2016-04-30 | Wyświetleń: 79 | Autor: Marek Oleksik

Klub Kaja Opoczno powstał z inicjatywy Arkadiusza Janasa w 2011 roku.

W 2013 roku Kaja została zarejestrowana jako Ludowy Zespół Sportowy. W zarządzie znalazły się następujące osoby:
  • Janas Arkadiusz – prezes
  • Czaja Sławomir – V-ce prezes
  • Brzeski Grzegorz – Sekretarz
  • Baran Marcin – skarbnik
  • Piechna Grzegorz – członek

LZS Kaja Opoczno powstała, aby zapewnić dzieciom i młodzieży, głównie z biednych rodzin, przyjazne warunki do uprawiania sportu (szczególnie piłki nożnej) a tym samym ich wszechstronnego rozwoju fizycznego i mentalnego.

Głównym partnerem technicznym w pierwszym okresie działania LZS Kaja Opoczno są:
  • Ekologiczna Pralnia Chemiczno Wodna „Delfin” Karolina Janas
  • Andrzej Kopania
  • Skład Węgla Piechna
  • „Eltom”  Tomasz Synowiec
  • Studio Reklamy „Prestige” Piotr Skwara
  • Andrzej Kacprzak

Na początku przygody z piłką nożną trenuje i gra młodzież z dzielnicy Skała, na której ma swoją główną siedzibę Pralnia „Delfin” i długoletni właściciel Wojciech Pęczek, na którego od samego początku mogą liczyć zawodnicy grający w barwach Kaja Opoczno. Na początku jest to tylko zabawa, spędzanie wolnego czasu z piłką nożną.

Gdy najstarsza drużyna Kaja Opoczno gra w rozgrywkach halowych organizowanych przez LZS Opoczno, a mecze odbywają się w niedzielę na Sali w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, na mecze przychodzi coraz więcej wiernych kibiców Kaja Opoczno, a w ich szeregach są dziewczęta, które również chciały rozpocząć swoją karierę związaną z piłką nożną i są to: Zuzanna Mastalerz (zawodniczka KKS Kaja Opoczno), Kamila Grygiel (zawodniczka KKS Kaja Opoczno), Julia Janas (córka prezesa, nie grająca obecnie nigdzie), Patrycja Anduła (obecnie nie grająca nigdzie).

I tak zaczyna się pisać historia kobiecej piłki nożnej w Kaja Opoczno.

Treningi odbywają się na opoczyńskich Orlikach, a z tygodnia na tydzień przybywa coraz więcej zainteresowanych sportem dziewcząt. Pierwszymi trenerkami młodych adeptek piłki nożnej są: Katarzyna Bryk, Kamila Czaja, Izabela Zdonek, Justyna Szulc oraz panowie Andrzej Nasulewicz, Sławomir Czaja, Jarosław Krzysztofik.

Panie Trenerki mają doświadczenie piłkarskie trenując i grając na co dzień w pierwszoligowej drużynie kobiecej Ceramika Opoczno. Młode dziewczęta podglądają starsze koleżanki, przychodząc na wszystkie mecze i dopingując im.

Z roku na rok przychodzą nowe wyzwania i pierwsze wygrane. Dziewczęta mogą pochwalić się następującymi sukcesami:
  • Mistrzynie województwa Łódzkiego LZS
  • V-ce Mistrzynie województwa Łódzkiego młodziczek w sezonie 2014/2015
  • Pięć kadrowiczek województwa Łódzkiego U-13
  • Powołanie jednej zawodniczki do Letniej Akademii Młodych Orłów

1 września 2015 roku zostaje zawarta umowa o współpracy pomiędzy Kają Opoczno a Szkołą Prywatną w Opocznie. Umowa partnerska polega na wspólnej myśli trenerskiej i wymianie doświadczeń oraz ich wykorzystywaniu. Część dziewcząt uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka nożna. Jest to milowy krok w kierunku profesjonalnych treningów i grania z najlepszymi. Pierwszą trenerką dziewcząt w Szkole Mistrzostwa Sportowego zostaje Katarzyna Bryk, która zajmuje się jedną z najstarszych drużyn Kai Opoczno.
Rok 2016 przynosi następną umowę o współpracę z Mistrzyniami Polski Medykiem Konin. Przedmiotem współpracy są: wymiana grup sportowych i doświadczeń trenerskich, organizacja wspólnych szkoleń, doskonalenie systemu szkolenia, korzystanie z wypracowanych form Medyka Konin, transferowanie najzdolniejszych zawodniczek.

Od założenia klubu wiele się zmieniło. W 2017 roku odbywa się Walne Zebranie Członków Ludowego Zespołu Sportowego Kaja Opoczno i nowe wybory na drugą kadencję.

W nowych Zarządzie znalazły się następujące osoby:
  • Arkadiusz Janas- Prezes
  • Rafał Wieczorek- V-ce Prezes ds. marketingu
  • Izabela Zdonek – V-ce Prezes ds. sportu
  • Radosław Łypczak - Sekretarz
  • Marcin Baran- Skarbnik
  • Robert Nowak- Członek
  • Karol Świątek – Członek
Uchwałą Walnego Zebrania Członków Klubu LZS Kaja Opoczno zmienia nazwę na Kobiecy Klub Sportowy Kaja Opoczno. To nie jednak koniec zmian. Na stanowisku trenera najstarszej grupy Katarzynę Bryk zastąpił Bartosz Babicki.

Nowy szkoleniowiec ma przygotować i poprowadzić najstarszą drużynę Kaja Opoczno w trzeciej lidze Kobiet, Drużynę Młodziczek prowadzi Pani trener Izabela Zdonek. Natomiast najmłodszą drużynę od września prowadzi Pan Bartłomiej Gad.

Partnerami technicznymi są:
  • Szkoła Prywatna Dariusz Kosno
  • Ekologiczna Pralnia Chemiczno Wodna „Delfin”  Karolina Janas
  • „Wełnotex” Jerzy Lesiak
  • „Eltom” Tomasz Synowiec
  • Autokomis Duet
  • Studio Reklamy „Prestige” Piotr Skwara
  • Skład Węgla Piechna
  • Dromed Opoczno
  • Centro Gres. Rafał Wieczorek
Partnerami medialnymi to: Tygodnik Opoczyński TOP, Portal Opoczno.info i Telewizja Lokalna Opoczyńska.

Sezon 2017/2018 dla drużyn Kaja Opoczno układa się znakomicie.

Drużyna Seniorek na koniec rundy jesiennej w trzeciej lidze kobiet zajmuje wysoką drugą pozycję, wyprzedza ją tylko trzema punktami bardziej utytułowana drużyna z Sieradza, która ma większe doświadczenie gry w ligach wyższych. Nie zapominajmy, iż Kaja Opoczno to beniaminek grający pierwszy rok w trzeciej lidze kobiet.

Drużyna Młodziczek (rocznik 2005-2007), grająca w Łódzkim Związku Piłki Nożnej zajmuje pierwsze miejsce w województwie Łódzkim i wyprzedza  tak utytułowaną drużynę jak SMS Łódz. Drużynę Młodziczek do zwycięstw prowadzi trener Izabela Zdonek, obecna mistrzyni świata w kobiecej piłce nożnej kobiet policji.

Drużyna Orliczek (rocznik 2007-2010), grająca w Łódzkim  Związku Piłki Nożnej zajmuje dobre drugie miejsce w województwie Łódzkim. Jest to dobry prognostyk na przyszłość.

Nowy 2018 rok zaczynamy ciężką pracą i nowymi wyzwaniami piłkarskimi.

Siedziba Stowarzyszenia: ul. Limanowskiego 25, 26-300 Opoczno, województwo łódzkie.